HTML

MOL liga - 2013 ősz

2014.01.04. 19:30 Onlajnok

Túl vannak a csapatok ugyan a bajnokság felén a MOL ligában, egy kis összegzés nem árt az eddig történtekről.

A tavalyi MOL liga győztes DAB Docler gárdája, az eddig 34 mérkőzésén a megszerezhető 102 pontból 67 pontot gyűjtött, ami 68,34%-os mutató. Hazai pályán a lejátszott 17 mérkőzésből 12-szer hagyták el győztesen a pályát, 1 hosszabbításos győzelem, 1 hosszabbításos vereség, és 3 rendes játékidős vereség szerepel a nevük mellett. A megszerezhető 51 pontból 39-et gyűjtöttek be.
Idegenbeli mérlegük 17 mérkőzésből 6 rendes játékidős győzelem mellett, 4 hosszabbításos győzelem, 2 hosszabbításos vereség, és 5 rendes játékidős vereség. A megszerezhető 51 pontból 28 pontot gyűjtöttek össze. Szeptemberben érkezett orosz csatár Ivan Homutov nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így szeptember 17-én 4 mérkőzés után búcsút intettek a KHL-t is megjárt orosz csatárnak, aki 4 mérkőzésen 1 gól és 2 gólpasszig jutott. Majd Homutov pótlására érkezett Hurtaj. Tőle többet várt a szakvezetés, ismervén az utóbbi években mutatott teljesítménye alapján. Hurtaj 15 mérkőzésen szerepelt, ez idő alatt 3gólt és 7 gólpasszt jegyzett, így dec.18-án tőle is elköszönt a szakvezetés. Majd érkezett az amerikai Andy Contois aki jelenleg is a csapat tagja, eddig lejátszott 3 mérkőzésén 1 gól és 2 asziszt szerepel a neve mellett.
A csapatból Ladányi Balázs vezeti a kanadai táblázatot 34 mérkőzésen szerzett 50 pontjával(17+33), lövési hatékonyságot tekintve 27,0%-os. A táblázaton következő újvárosi játékos Azari Zsolt 11+21-es mutatóval a 12. helyen szerepel. A csapatkapitány GalaniszNikandrosz 13. helyen szerepel 12+19-es mutatóval.
Kapusok terén Peter Sevela jelenleg a második helyen van 92,2% védési hatékonysággal. Janis Kalnins külön táblázatban szerepel, mivel a bajnokságban külön statisztika van a játékidő 40%-nál kevesebbet védő kapusoknál. Itt Janis Kalnins 8 mérkőzés alatti 94,0%-os védési hatékonysággal szerepel, Kiss Tamás pedig 91,1%-on áll jelenleg.

Második helyen jelenleg a NoveZamky csapat áll. 34 mérkőzésből 17 rendes játékidős győzelem, 4 hosszabbításos győzelem, 5 hosszabbításos vereség, és 8 rendes játékidős vereség szerepel a csapat neve mellett a táblázatban. Így 64 pontot szereztek eddig a megszerezhető 102-ből. Az idény elején Miskolcról igazolt Nagy Gergő időközben távozott a tengerentúlra, de az Érsekújváron eltöltött idő alatt 9 mérkőzésen 3 gólig és 13 gólpasszig jutott. Hazai pályán lejátszott 17 mérkőzésükből 11-et megnyertek rendes játékidőben. Két hosszabbításos győzelem, 3 hosszabbításos vereség, és 1 rendes játékidős vereség szerepel, amit december 12-én szenvedtek el a Miskolci Jegesmedvék gárdájától.
Idegenben a lejátszott 17 mérkőzés alatt 6 rendes játékidős győzelem mellett, 2 hosszabbításos győzelem, 2 hosszabbításos vereség, és 7 rendes játékidős vereség szerepel. Így a megszerezhető 51 pontból 24-et gyűjtöttek be. A kanadai táblázaton Erik Weissmann a második helyen van Ladányi Balázs mögött 32 mérkőzésen szerzett 45 pontjával (15+30). A következő érsekújvári játékos a 16.helyen tanyázó Martin Frolik és Marek Uram, akik mindketten 9+21-es mutatóval rendelkeznek. Uram számára véget ért az idei szezon, mivel utolsó mérkőzésükön a HSC Csíkszereda ellen egy ütközést követően kulcscsonttörést és vállficamot szenvedett.
Kapusok terén Jan Chovan a 3. helyen áll a táblázaton 91,9%-os védési hatékonysággal. Viszont ő is megsérült a HSC elleni január 3-ai mérkőzésen, és jelen pillanatban sem tudják, hogy mennyire súlyos a sérülése. További két kapus szerepelt még az érsekújvári csapatnál, de mindketten a másik kapus táblázatban szerepelnek. Az egyik Váczlav Marek aki 100%-os védési hatékonyságot produkált, viszont ezt 1 mérkőzés alatt, még a másik kapus Pavel Krajovic 89,3%-os hatékonysággal áll.

Harmadik helyen a Miskolci Jegesmedvék csapata áll, 34 mérkőzésből 60 megszerzett ponttal.

14 rendes játékidős győzelem mellett, 7 hosszabbításos győzelem, 4 hosszabbításos vereség mellett 9 rendes játékidős vereség szerepel a csapat neve mellett. A szezon elején visszatért Duschek Dávid, aki meglehetősen viharos körülmények közt távozott Miskolcról. A csapat hazai jégen az eddig lejátszott 18 mérkőzésből 8 mérkőzést nyert meg rendes játékidőben, illetve 6 hosszabbításos győzelmet arattak. Emellett még  1 hosszabbításos vereség, és 3 rendes játékidős vereség szerepel, így hazai pályán eddig 37 pontot gyűjtöttek. Idegenben 16 mérkőzésen 6 rendes játékidős győzelem mellett 1 hosszabbításos győzelem, 3 hosszabbításos vereség, és 6 rendes játékidős vereség szerepel. Így a megszerezhető 48 pontból 23 pontot szereztek. Mezőnyjátékosok terén 3 játékos is található a kanadai táblázat első 10 helyezettje közt. Harmadik helyen Juraj Faith található aki 34 mérkőzésen 40 pontot (14+26) szorgoskodott össze, így jelenleg harmadik a kanadai táblázaton. Ötödik helyen Tyler Metcalfe szerepel aki 28 mérkőzésen 18+20-as mutatóig jutott. Őt követi a hatodik helyen Jordan Knox aki 25 mérkőzésen 20+17-ig jutott. Faith lövési hatékonysága 20%, még Metcalfe 26,5%, Knox 23,8%.
Kapusoknál Gyenes Dávid 91,8%-on véd az eddigi lejátszott 22 mérkőzésén, míg Duschek Dávid 92,0%-on, a lejátszott 14 mérkőzésén.

Negyedik helyen az ASC Corona Brassó csapata áll. 35 mérkőzésen a megszerezhető 105 pontból 58 pontot szereztek, gólkülönbségük 114:103. Az eddig lejátszott mérkőzéseiken 17 rendes játékidős győzelmet értek el. Emellett 1 hosszabbításos győzelem, 5 hosszabbításos vereség, és 12 rendes játékidős vereség szerepel. Hazai pályán 17 mérkőzést játszott a csapat, ahol is 10 rendes játékidős győzelem mellett 1 hosszabbításos győzelem, 2 hosszabbításos vereség, és 4 rendes játékidős vereség szerepel. A 17 lejátszott hazai mérkőzés alapján így 34 pontot gyűjtöttek össze. Idegenben 18 mérkőzésen szerepeltek, ahol is 7 rendes játékidős győzelem, 3 hosszabbítássos vereség, és 8 rendes játékidős vereség szerepel. A megszerezhető 54 pontból 24-et szereztek. A kanadai táblázaton két játékosuk található az első 10-ben. Kilencedik helyen JoshBonar áll 25 mérkőzésen gyűjtött 12gólja mellett 24 gólpassz szerepel, míg 10. helyen Martin Saluga szerepel 35 mérkőzésen szerzett 16 gólja mellett 19 gólpasszt jegyez.
Kapusok terén Patrick Polc jelenleg vezeti a kapusranglistát a maga 92,3%-os védési hatékonysággal. Míg Fülöp Rajmond 92,6%-on véd, de ő csak 8 mérkőzésen szerepelt eddig.

Ötödik helyen a tavalyi MOL liga döntő másik csapata a HSC Csíkszereda szerepel. Jelenleg a HSC játszotta a legkevesebb mérkőzést a bajnokságban, szám szerint 33-at. Ezalatt 14 rendes játékidős győzelem, 5 hosszabbításos győzelem, 2 hosszabbításos vereség, és 12 rendes játékidős vereség szerepel. A megszerezhető 99 pontból 54 pontot gyűjtöttek. Hazai mérlegüket tekintve 17 mérkőzés alatt 9 rendes játékidős győzelem, 2 hosszabbításos győzelem, 1 hosszabbításos vereség illetve 5 rendes játékidős vereség szerepel, így 32 pontot gyűjtöttek hazai pályán. Idegenben a lejátszott 16 mérkőzésükön 5-ször hagyták el győztesen a pályát rendes játékidőben, 3-szor hosszabbítás után nyertek. Emellett még van 1 hosszabbításos vereségük, illetve 7 rendes játékidős vereség, az így megszerezhető 48 pontból 22-öt szorgoskodtak össze.  Kanadai táblázaton az első 10-ben nem található HSC játékos. A legjobb helyen álló játékos Vaclav Novak, aki a 13 helyen áll 33 mérkőzésen szerzett 16 góllal és 15 gólpasszal.  Kapusok terén Stanislav Kozuch 91,0%, míg Ruczuj Gellért 89,8%-on áll. Lehetőséget kapott még 1 mérkőzésen Onodi Ottó-Ákos aki 75,0%-os védési hatékonyságot produkált.

Hatodik helyen a Ferencváros csapata található, akik 35 mérkőzésen 51 pontot szereztek.

13 győzelem mellett 3 hosszabbításos győzelem, 6 hosszabbításos vereség, illetve 13 rendes játékidős vereség szerepel. Hazai pályán 17 lejátszott mérkőzésből 7-szer rendes játékidőben aratott győzelemmel hagyta el a csapat a jeget, míg 3 hosszabbításos győzelem, és 2 hosszabbításos vereség mellett, 5 rendes játékidős vereség szerepel. Idegenben 18 mérkőzést játszottak ahol is 6 rendes játékidős győzelem mellett, 4 hosszabbításos vereség és 8 rendes játékidős vereség szerepel a csapat neve mellett. A Ferencvárosnál idén minőségi légiósokat igazoltak, akik eddig bizonyítottak is a szakvezetés számára, hiszen a kanadai táblázaton az első 10 helyen 4 játékosuk is található, akik közül 2 idegenlégiós, akiket szezon előtt szerződtetett a csapat. Negyedik helyen Sijka Dusan található 12 góllal és 27 gólpasszal. Hatodik helyen Antti Ojanen és Mikael Potila. Mindketten idén igazoltak a Ferencváros csapatába. A kanadai táblázaton Ojanen 21+16, még Potila 15+22-vel áll.  Ojanen jelenleg vezeti a góllövőlistát is 21 góljával. Tizedik helyen pedig a csapatkapitány Berta Ákos van, aki 7 gólja mellett 28 aszisztot jegyez. A kapusoknál  Budai Krisztián 89,0%, még MichalMeravy is 89,0%-os védési hatékonyságon áll.

Utolsó, azaz hetedik helyen az Újpest csapata szerepel.

Az eddig lejátszott 35 mérkőzésük alatt mindössze 6 pontot szereztek a lila-fehérek.  A táblázatban 1 rendes játékidős győzelem szerepel, amit idegenben a HSC csapata ellen szereztek, 1 hosszabbításos győzelem, 1 hosszabbításos vereség mellett 32 rendes játékidős vereség szerepel. Így eddig 6 pontot gyűjtöttek. Hazai pályán mindössze 1 hosszabbításos győzelmük van, emellett 16 rendes játékidős vereség szerepel. Idegenben 1 rendes játékidős győzelmük van. Emellett 1 hosszabbításos vereség, és 16 rendes játékidős vereség szerepel. Az utóbbi időkben viszont javuló formát mutat a csapat, rendre megnehezítik a többi csapat dolgát. Kanadai táblázaton Roscoe Sweeney a 61. helyen tanyázik 5 gól és 9 gólpasszal. Kapusok terén Pleszkán József 89,2%-os hatékonysággal véd, még a 10 mérkőzésen szereplő Hajek Márk 83,4%-on.

A góllövőlistát Antii Ojanen vezeti 21góllal. Őt követi Jordan Knox 20, illetve MarekDubec 18 találattal. A gólpassz listán Ladányi Balázs 33 assziszttal áll az első helyen, őt követi Erik Weissmann 30 és Berta Ákos 28 assziszttal.
Plusz/Mínusz mutatóknál is Ladányi Balázs áll az élen +19-el. Őt követi Pavol Pavesic +18 és Jordan Knox +17-el.  Hátvédek kanadai táblázatát Kevin Wehrs vezeti 29 ponttal, őt követi a szintén brassói JuhamattiHietamaki 26 ponttal, és az érsekújvári PavelKowalczyk 25 ponttal.

A büntetésperceknél Pavol Pavesic vezet 98 kiállításperccel, őt követi Jevgenyij Piszarenko 92 perccel, és Jere Ölander 90 perccel.

A bajnokság hátralevő részében kiélezett küzdelem várható még a rájátszást jelentő helyekért. Nagyjából elkönyvelhető már, hogy az első két helyen a DAB Docler és a Nove Zamky csapata fog osztozni, a kérdés, hogy melyikük melyik helyen jut a rájátszásba. Még háromszor találkozik egymással a két csapat, kétszer Újvárosban és egyszer Érsekújváron. A harmadik és negyedik helyért pedig még négy csapat versenyfutása várható, hiszen a harmadik Miskolc és a hatodik helyen álló Ferencváros közt mindössze 9 pont a differencia. Mindenesetre az utóbbi évek legjobb bajnoksága látható, ezáltal nincs lefutott mérkőzés a csapatok számára, hiszen ebben a bajnokságban bárki képes bármikor megvárni a másikat.

Ha nem szeretne lemaradni a MOL ligából hátralevő mérkőzésekről, illetve a Play-offról, akkor kövessék a mérkőzéseket az www.onlajnok.com-on élő szöveges közvetítés formájában!